Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zeleninka

24. 8. 2007
Z E L E N I N A

Dobrá zeleninka: 
Zeleninku u nás moc nemusíme. Do rajčátka často jen tak ďoubneme a zbytek uložíme pěkně pod ubrousky, aby to skvěle zahnívalo. Okurka taky nic moc a končí obdobně. Kedluben sní, ovšem jen kousek. Mrkev to samé. Zato květáček, ten milujeme! Brambory jsou též oblíbené. Ovšem pozor - musí být pouze vařené! Kukuřici má celkem rád. Brokolice. Chutná. Ředkvičky. Kousek sní, poté zahodí. Petrželka chutná. Pažitka. Ždibec snědl, o zbytek nejevil zájem.

Špatná zelenina:
Cibule
. Hrozí nadýmání a to, že až se potkánek bude čistit, zanese si vše do očička a bude ho to pálit. Česnek. Zde platí to, co u cibule. Pórek. Taktéž nedoporučován, hrozí obdobné problémy. Zelí. Převládá názor, že je špatné pro potkánkovo zažívání. Může nadýmat. Ovšem na druhou stranu už jsem se setkala s lidmi, kteří s ním mají u potkyšů dobré zkušenosti. Paprika. Také hrozí střevní potíže. Salát. Nevhodný, hrozí nadýmání.

Můj tip:
Pokud seženete, kupte svému potkyškovi do klece jehlu. Na ní se ovoce či zelenina napíchne a uzavře šroubem. Nehrozí, že by se potkan zranil a vám už nebude jídlo hnít různě poschovávané po kleci.
Obrázek a něco málo o jehle naleznete zde: http://potkan.jinak.cz/testy/jehlice.jpg