Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pití

24. 8. 2007

Voda. ObrazekNejdůležitější. Potkánek musí mít vždy dostupnou vodu, nejlépe z napaječky. Je to hygienické a praktické. Potkyš si do ní nenanosí to, co do vody nepatří, nepokálí jí a přitom je napaječka snadno vymyvatelná. Potkyš za den spotřebuje hodně vody. I na cesty ji s sebou vždy vozte. Dá se uzavřít klasickým víčkem od PET lahví. Pokud máte doma to, co já a potkyš vám nejí moc ovoce a zeleninu - pak je pití o to víc potřeba. Pokud ani pít nechce, zkuste mu ji ozvláštnit šťávou vymačkanou třeba z hroznového vína či jiného ovoce.

Co se týče typů napaječek, černá (nahoře, obsahově menší) se mi osvědčila více, jelikož drátek na zavěšení je protáhnutý ouškem a nijak s ním nemusíte manipulovat, jen vyháknete z klece a jdete vymýt/napustit/atd. U zelené (dole, je větší), se musí drátek omotávat okolo napaječky a přijde mi s tím horší manipulace. Potkan navíc může z klece drátek okusovat (u nás se tak naštěstí neděje).

Obrazek

Čaj
. Lemís občas dostane čajík. Nesmí však být slazený a nedostává ho často, třeba jen jednou za 14 dní.
Mléko. Moc by nám chutnalo, ovšem ze strachu ze střevních potíží mého miláčka podávám spořeji.
Alkohol. V žádném případě! Potkánci jsou velmi náchylní k alkoholu, moc jim to chutná, ovšem zároveň velmi škodí. Vyhněte se raději i tomu, aby vám v nestřeženém okamžiku pil ze sklenice a nenechávejte potkana bez dozoru tam, kde je alkohol.
Džusy. Nemyslím si, že by byly vhodné, obsahují spoustu nevhodných látek a navíc cukry.