Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ovoce

24. 8. 2007

O V O C E:

Dobré ovoce:
Banán.
Potkánkům dost chutná. Hroznové víno. Taktéž chutná, ovšem musím jim ho obvykle nakousnout nebo oloupat, protože kulička vcelku jim nic neříkala a nechali ji být. Jahody. V malém množství sní. Jablka. Lemís opravdu kousíček uďoubne, ale narozdíl od jiných potkánků jimi není nijak nadšený. Ozziášek v bledě nmodrym. Kokos. Je velmi vítanou pochoutkou. Nektarinky. Lemiášek je zbožňuje. Meloun. Lemiáškovi moc chutná, ovšem smí ho trochu, kvůli hrozícím střevním potížím. Rybíz. Celkem chutná, ovšem podávám v malém množství. Meruňky. Švestky. Broskve. Pozor na pecky v nich ukryté a na možný průjmik - protože jim chutnají, podávám jen v malém množství. Maliny. Celkem chutné. Ostružiny. Nic moc. Grep (červený). Buhví proč se po něm vrhají.

Nevhodné ovoce:
Obecně jsou pro potkánky nevhodné citrusy. Jsou lidé, kteří jim je v malém množství dávají, ovšem myslím si, že je to zbytečné, zkoušet, zda-li po nich potkánek dostane průjmik či mu bude jinak špatně. Pokud váš potkánek má vyloženě na něco z toho chuť, dejte mu jen malé množství a ne často. Tak je tomu u nás i s červenými grepy. Lemískovi i Ozzískovi moc chutnají, ovšem nesmí je více než přibližně jednou za měsíc a opravdu jen pro chuť. Mezi další nevhodné ovoce patří: Pomeranče. Mandarinky. Hrušky. Kiwi. Višně. Třešně. Třešničky jsme malinko okusili. Celkem chutnaly, ovšem také je spíše nesmí kvůli hrozícímu průjmu.

Můj tip 1:

Je zbytečné potkánkovi nutit něco, na co nemá chuť. Každý jsme individuální stvoření, máme různé chutě a to platí i pro naše malé miláčky. Pokud nechce nic z ovoce a zeleniny jíst, zkuste ho obelstít tím, že mu ovoce třeba namočíte do jogurtu, medu, apod. Nebo jezte ovoce před ním. Naši kluci chtějí často to, co jím já, takže se vám jídlo minimálně pokusí  ukrást :-))) Jinak potkyškové z těchto papů získávají spoustu vody. Proto pokud to Vašemu potkymu nechutná, kontrolujte, aby alespoň pořádně pil.

Můj tip 2:

V létě potkyš ocení, když mu dám něco z ovoce zamrznout do mrazáku. Z kostky ledu pak ovoce dobývá (tvůrčí činnost :-) ), chutná mu to a zároveň se ochladí. Nebo mu vymačkám trochu šťávy z ovoce (např. hrozno) do pití.
(PS: Chce to kolikrát trpělivost, Lemís poprvý na led koukal jak zjara. Obcházel ho a šťouchal do něj. Až když jsem i já začala jíst tříšť, snažil se ji ukrást, a tak mu to zachutnalo.)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář